Усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоби Божа людина була досконала, на всяке добре діло готова
2 Тимофія 3,16-17
Біблія
Слово «Біблія» походить з грецької від слова «та бібліа», що означає «книги». Перекладається як «збірка книг», Святе Письмо, вона містить книги релігійного (історично-повчального) змісту. Біблія найпоширеніша книга в світі, вона є зрозумілою для всіх людей, Біблія правдиво розповідає реальні історії, про стосунки реальних людей один з одним, та з Богом. Ця книга навчає практичної мудрості. Тому що вона написана просто та дохідливо. Біблію перекладають сотнями мов і її може зрозуміти будь-яка людина, хоч би де й коли вона жила. А біблійні принципи залишаються практичними в усі часи.
Біблія – це книга зібрана з 66 книг, написана 40 авторами протягом 1500 років. Біблія була написана на древніх паперових і шкіряних сувоях, кам’яних і мідних скрижалях. Книги Біблії бережно зберігались і старанно переписувались протягом століть, щоб точно зберегти їх зміст і значення.
«Соромлячись ганебних помилок, у які я потрапив, я почав шукати істину. Я знайшов якісь варварські книги, які були набагато старші від грецьких. Вони були настільки чудові, що з вигадками грецьких письменників їх навіть не можна було зрівняти. Прийняти їх з вірою мене спонукав їх стиль – простий та непримусовий. Оповідання про створення світу та його майбутнє були легко зрозумілими. Це були чудові учення. Одним словом, я сприйняв їх усім своїм серцем, тому що з них до мене промовив Бог» (Таціян 130-180, “Gratio adwers. Greacos” с. 29).
Якщо дуже уважно читати, і повірити в те, що написано в цій книзі, можна побачити Божу дію в нашому житті, як Бог через своє слово змінює нас.
Біблія — це Богом надхнене слово, воно надзвичайно корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоби Божа людина була дійсно досконалою, і готовою на всяке добре діло.
Важливо детально дослідити що говорить про себе сама Біблія, адже саме вона, найкраще сама себе пояснює.
1. Яким є походження Святого Письма і чиї свідчення воно містить?
2 Пет. 1,19-21; 1 Ів. 1,1-4; Євр. 1,1-2; 1 Сол. 2,13
Найважливіше те, що сама Біблія стверджує, що є не лише книгою про Бога, але й книгою від Бога. Потрібно уважно прочитати цю унікальну книгу і вивчити її, тоді можна помітити у ній те, що вирізняє її з поміж інших релігійних книг.
«І ми маємо ще непорушне пророче слово. Ви добре робите, зважаючи на нього як на світильник, який світить у темному місці, — доки почне розвиднятися, і ранкова зоря засяє у ваших серцях, насамперед знаючи те, що жодне пророцтво в Писанні не постає з власного тлумачення. Адже пророцтво ніколи не було з волі людини, але від Бога звіщали мужі, натхнені Святим Духом.»
2 Петра 1,19-21
Біблія – це ціла бібліотека історичних, книг закону, поетичних, пророчих літературних послань від Бога для людей, створених на Близькому Сході: царями, пастухами, рибалками, священиками, державними службовцями, фермерами і лікарями. Скільки абсолютно різних авторів з різним статусом, вихованням, різними історичними періодами написали дивну гармонійну книгу з загальними темами і єдиним описом характеру Бога, яке простежується від початку Біблії до кінця. Саме головне і важливе, що без втручання Бога такий літературний твір не міг би з’явитися на світ, її написали люди від Бога, надхнені Святим Духом.
Біблія – це Слово Боже, тобто насправді авторами Біблії були не люди, але Сам Творець видимого і невидимого.
«Про те, що було від початку, що ми почули, що побачили на власні очі, що ми оглядали і до чого доторкнулися наші руки, — про Слово життя; і життя з’явилося, і ми побачили, і свідчимо, і сповіщаємо вам вічне життя, яке було в Отця і з’явилося нам. Те, що ми побачили й почули, сповіщаємо й вам, щоб і ви мали спільність з нами. А наша спільність — з Отцем і з Його Сином — Ісусом Христом. І пишемо вам про це, щоб наша радість була повною.»
1 Івана 1,1-4
Біблія – це об’явлення від Бога людям, щоб ми знали звідки ми походимо, хто ми, і куди нам іти по життю. А найголовніше, Біблія – це об’явлення про самого Творця всього – Бога і Його сутності, Його характеру, Його задуму, Його відношення до людства і Його планів на майбутнє. Це Слово Життя, яке є від самого Отця і з’явилося нам в Його Сині Ісусі Христі.
Бог багато раз, різними способами говорив до людей через свої Божих пророків. Це все є записано в Біблії. А тепер останніми днями, в наш час Бог заговорив до всіх людей, через свого Сина Ісуса Христа. Той хто хоче, пізнати, зрозуміти, побачити Бога в своєму житті, тому потрібно дивитися на Ісуса Христа Божого Сина.
«Багато разів і багатьма способами колись через пророків говорив Бог до [наших] батьків. А цими останніми днями заговорив до нас через Сина, Якого поставив спадкоємцем усього і через Якого створив віки.»
Євреїв 1,1-2
Біблія — це є не людське слово, але це Слово Боже. Істинне, правдиве і вірне.
«Тому ми постійно дякуємо Богові за те, що ви, прийнявши почуте від нас Слово Боже, сприйняли його не як людське слово, а як істинно Боже Слово, яке й діє у вас, віруючих.»
1 Сол. 2,13
2. Чи хтось має право що-небудь додати, або що-небудь відняти зі змісту святої Божої Книги?
Об. 22,18-20; Втор. 4,1-2
Слово Боже не має потреби в тому, щоб його доповнювати, воно досконале. Сам Господь сказав, що ніхто не має права докладати, або віднімати з Його слова що небуть, таку людину покарає Господь.
«Тому що свідчу кожному, хто чує слова пророцтва, які в цій книзі: Коли хто додасть до них, то Бог накладе на нього кари, записані в цій книзі. А коли хто відійме від слів цього пророцтва, які в книзі, у того Бог забере його частку з дерева життя і зі святого міста, про які записано в цій книзі. Каже Той, Хто свідчить це: Так, незабаром приходжу! Амінь! [Так], прийди, Господи Ісусе!»
Об. 22,18-20?
«А тепер, Ізраїлю, слухай постанови та присуди, які я сьогодні навчаю вас виконувати, щоб ви жили й, увійшовши, заволоділи землею, яку Господь, Бог ваших батьків, дає вам. Не додавайте нічого до слова, яке я вам заповідаю, і не відіймайте нічого від нього. Дотримуйтесь заповідей Господа, вашого Бога, які я сьогодні вам заповідаю.»
Втор. 4,1-2?
Церкви, які базуються на Традиції, намагаються зменшити роль Священного Писання. Посилаються при цьому, зокрема, на слова апостола Івана: “Є багато іншого, що зробив Ісус. Якби детально описати все, то, думаю, світ не вмістив би написаних книг” (Ів. 21:25). Ці слова буває інтерпретуються як заохочення до використання інших, нібито натхненних книги. Це помилкове розуміння. Святе Письмо містить всю повноту Божого одкровення для спасіння людини. Доповнюючи своє висловлювання апостол Іван говорить: «Це ж написано, щоб ви ввірували, що Ісус є Христос, Божий Син, і щоб, віруючи, життя мали в Ім’я його!» (Ів. 20:31).
Святе Письмо складається з 66 богонатхнених книг. На Триденському соборі (1546 р.) католицька церква до канону Старого Заповіту (39 книг), додала 7 апокрифічних книг, які назвали деутероканонічними (повторно натхненними). Це книги: Товита, Юдити, дві Маковейські книги, книга премудрості Соломона, книга Сираха і книга Варуха. Вони знаходяться в католицьких перекладах Біблії, але відсутні в протестантських Бібліях. Книги ці були відомі Александрійським Євреям, вони не були визнані богонатхненими в Юдаїзмі і не потрапили до єрусалимського канону Святого Письма.
3. В чому причина, що багато людей сповідують різні помилкові та шкідливі погляди, або ж втрачають віру?
Мат. 22,23-32; Лук. 24,25-27; пор. Пс. 119,105
Надзвичайно важливе слово Ісуса Христа: «…Помиляєтеся, не знаючи ані Писання, ані сили Божої». Проблемою багатьох людей, є помилкові, неправильні погляди, неправильне розуміння Слова Божого, слабка віра. Причиною цього, є не знання Слова Божого, а цим самим і самого Бога, Його сили.
«Того дня підійшли до Нього садукеї, які твердять, що не існує воскресіння, і запитали Його, кажучи: Учителю, Мойсей сказав: коли хто помре, не маючи дітей, то нехай його брат візьме його дружину і воскресить нащадків брата свого. Було в нас семеро братів: і перший, одружившись, помер, не маючи дітей, залишив свою дружину своєму братові; так само другий і третій — аж до сьомого. Після всіх померла й жінка. Тож котрого із семи буде вона дружиною у воскресінні Адже всі мали її! У відповідь Ісус сказав їм: Помиляєтеся, не знаючи ані Писання, ані сили Божої, бо по воскресінні не одружуються і не виходять заміж, а є мов ангели на небі. Щодо воскресіння з мертвих, то хіба ви не читали Слова Божого, яке говорить: Я є Богом Авраама, Богом Ісаака, Богом Якова, — Богом не мертвих, а живих.»
Матвія 22,23-32
Для того щоб правильно розуміти, знати Слово Боже, його потрібно вивчати в цілому комплексі не виключаючи жодної Божої істини, як Старий, так Новий Заповіти. Давид, Божа людина, цар Ізраїлю — дуже добре розумів і знав, що Боже Слово, Його Заповіді, це велике благословіння та щастя в житті кожної людини.
«Тоді Ісус сказав їм: О нерозумні й повільні серцем, аби вірити в усе, що говорили пророки! Хіба не треба було Христові постраждати й увійти у Свою славу? І, почавши від Мойсея та від усіх пророків, Він пояснив їм з усього Писання те, що стосувалося Його.»
Луки 24,25-27
Воно як світло яке освітлює дорогу, щоб не заблукати в темряві. Ти бачиш як тобі потрібно йти в житті.
«Твоє слово — світильник для моїх ніг, світло для моїх стежок.»
Псалом 119,105

4. Наскільки сильним і тривалим є Слово Боже?
Мат. 24,35; Іс. 40,6-8; Іс. 55,8-11
Перш за все потрібно сказати, що Слово Боже є незмінне і вічне. Воно буде існувати вічно, небо і земля пройдуть, їх не стане, але Боже Слово ніколи не закінчиться. Тому, що Бог є Вічним — Він був, є і буде завжди, вічно.
«Небо і земля проминуть, а Мої слова не проминуть.»
Матвія 24,35
Життя людей короткочасне, і дуже швидко пролітає, як той цвіт на траві, засохла трава і цвіт впав. Так і життя людей на землі, дуже швидко минає. І нема нічого вічного, окрім Божого могутнього Слова, яке єдине є вічне і всесильне, воно залишається навіки.
«Голос того, хто говорить: Закричи! І я запитав: Що кричатиму? Усяке тіло — трава, і всяка людська слава — як цвіт трави. Засохла трава, і цвіт відпав, а слово вашого Бога залишається навіки!»
Ісаї 40,6-8
«Адже Мої ради не є такі, як ваші ради, і мої дороги не такі, як ваші дороги, — говорить Господь. Але так, як небо віддалене від землі, настільки далека Моя дорога від ваших доріг і ваші задуми — від Мого задуму. Адже як дощ чи сніг піде з неба і не повертається, аж доки не напоїть землю, і вона вродить, і зростить, і дасть насіння сівачеві та хліб на поживу, саме таким буде і Моє слово, яке тільки вийде з Моїх уст, — воно не повернеться, аж доки не виконається те, що Я забажав, і дам успіх на твоїх дорогах і Моїм заповідям.»
Ісаї 55,8-11
У період розквіту раціоналізму, на рубежі XIX і XX століть, Біблія мала багато затятих супротивників, які ставили під сумнів справжність її окремих книг. Вони категорично заявляли, що при копіюванні та перекладах, було внесено багато суттєвих змін у зміст Біблії. Однак, археологічні дослідження, а особливо відкриття сувоїв святих книг в Кумрані на березі Мертвого Моря (1947 р.) та проведені порівняльні дослідження, остаточно довели, що упродовж віків зміст Слова Божого не зазнав модифікацій і змін. Сам Всемогутній подбав про те, щоб, читаючи Біблію сьогодні, ми мали ту ж Книгу, яку передали нам біблійні автори!
5. Кого Біблія називає людиною мудрою і благословенною, і як поступають такі Божі люди?
Об. 1,3; Мат. 4,4; Мат. 7,24-25
Біблія говорить про те, що людина яка читає, досліджує, слухає Слово Боже — має не лише це робити, але повинна також жити так як говорить Боже Слово, дотримуватися написаного в ньому.
«Блаженний той, хто читає, і ті, хто слухає слова пророцтва та дотримується написаного в ньому, адже час близький!»
Об. 1,3
Слова Ісуса Христа, «не одним хлібом буде жити людина», багато про що говорять. Хліб — це їжа яка необхідна кожного дня, для того щоб можна було нормально існувати нашому людському тілу. Так само і духовна людина має бути постійно у формі, здорова і повна сил, для цього потрібно кожного дня споживати Слово Боже, читати і практикувати Біблію в своєму житі. Наповнювати свій розум безцінним даром Божим, Його Словом. Мудрі, Божі люди завжди так робили в своєму житті.
«У відповідь Він сказав: Написано: Не самим хлібом житиме людина, але кожним словом, що виходить з Божих уст.»
Матвія 4,4
Дуже важливо є коли дім має хороший фундамент, такий який може витримати всяку негоду, бурю, дощ, сніг, сильний вітер, страшний землетрус. Кожен хто слухає слова Божі, слово Ісуса Христа і живе так, виконує це слово, подібний до розумної людини, яка дім свій будує на скелі. Фундамент такого дому надзвичайно міцний і сильний. Тому важливим є, щоб фундаментом кожного Християнина було ніщо інше як Слово Боже.
«Отже, кожний, хто слухає ці Мої слова та виконує їх, буде подібний до чоловіка розумного, який збудував свій дім на скелі; і линув дощ, і ринули ріки, і здійнялися вітри, і обрушилися на той дім, та він не впав, бо був заснований на скелі.»
Матвія 7,24-25
6. Як необхідно перевіряти кожну науку?
Іс. 8,20; Дії 17,11
Нема нічого подібного до Слова Божого.
В світі є дуже багато людей які по різному трактують Біблію, будують цілі науки і догми, віровчення. Але нажаль змішують Слово Боже зі своїми віруваннями, які є наслідками життя в язичництві. Світ сильно впливає на людей, гріх прогресує і тому люди дуже часто трактують Біблію так як воно їм підходить, як для них є добре.
«Адже Він дав закон як допомогу, щоб не сказали подібного до цього слова, щодо якого немає дару, аби дати за нього.»
Ісаї 8,20
З поміж великого розмаїття конфесій і всяких різних наук, які ніби базуються на Слові Божому, говорять про те, що вони є правдивими і від Бога, можна заблукати. І лише за допомогою дослідження Слова Божого, в якому Господь все відкрив і показав для людини, можна зрозуміти і побачити, чи насправді є правдивими такі науки. Постійно потрібно досліджувати Слово Боже, тоді Господь обов’язково відкриє все як воно є, і як Він того хоче від нас людей. Апостол Павло пише про Вірійців так:
«Ці були шляхетніші від тих, які в Солуні. Вони прийняли слово з усією ревністю, щодня досліджуючи Писання, чи так воно є.»
Дії 17,11
7. Чим Боже Слово є для людини, яка приймає його відкритим, щирим серцем?
2 Тим. 3,15-17; Євр. 4,12; 2 Кор. 10,3-6
Людина яка приймає Слово Боже відкритим, щирим серцем, вірить в те що Господь говорить до нас через своє Святе Слово — стає мудрою цим Словом. Така людина проходить шлях постійної трансформації через все своє життя, вона йде дорогою змін до образу Ісуса Христа Божого Сина. Слово Боже діє, воно корисне для навчання, докору, для виправлення, для виховання в праведності і святості. Щоб кожен із нас людей був справжнім Божим дитям, готовим на всяке добре діло. Бажаю нам успіху та благословіння в цьому.
«І ти змолоду знаєш Святе Писання, яке може тебе зробити мудрим для спасіння через віру в Ісуса Христа. Усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоби Божа людина була досконала, на всяке добре діло готова.»
2 Тимофія 3,15-17
Слово Боже живе і діяльне, воно як той меч острий з обох сторін, проникає дуже глибоко в розум людини. Там воно робить свою роботу, змінює нас з середини.
«Адже Слово Боже — живе і діяльне, гостріше від усякого двосічного меча: воно проникає аж до поділу душі й духа, суглобів і мозку кісток, судить думки й наміри серця.»
Євреїв 4,12
Слово Боже — це наша зброя, щоб знищити всілякий гріх в житті. Твердині які заважають нам бути вільними в Господі. Словом Життя — є сам Наш Спаситель Ісус Христос, лише повіривши в Нього і прийнявши Його в своє життя, ми можемо бути сильними Християнами, які стоять на сильному фундаменті, на чистому і правдивому Слові Бога.
«Але, перебуваючи в тілі, ми не по-тілесному воюємо! Бо зброя нашої боротьби не тілесна, а сильна завдяки Богові, щоби знищити твердині; ми руйнуємо задуми та всяку гордість, що повстає проти Божого пізнання; ми підпорядковуємо кожний задум на послух Христові; ми готові відплатити за будь-який непослух, коли сповниться ваш послух.»
2 Кор. 10,3-6
На кінець, дорогі мої друзі — Біблія:
— це істина, тобто правда, яка відкриває нам справжню реальність, не лише фізичний світ з його законами, але і духовний світ зі своїми законами, про які багато людей навіть не мають жодної уяви. Оригінал Біблії не містить помилок і протиріч. Це дивний факт, який багато хто відкидають, бо читають Біблію поверхнево і без історичного контексту.
— це книга про Ісуса Христа. Старий Завіт провіщає прихід Ісуса на землю і готує людей до цього, а Новий Завіт розповідає про Його прихід, життя серед людей і Його унікальну смерть і воскресіння, про Його Церкву, про Його справедливість та Суд.
— це вікно в духовне вічне життя, яке можна отримати, якщо повірити у слова Бога в Біблії.
— це авторитет для святих Старого Завіту, Христа і Його Апостолів у всіх питаннях, яких вона торкається.
— це подарунок від Бога грішним людям, який ми не заслуговуємо, але даний нам по любові і милості Бога, щоб ми дізналися правду про самих себе, про Бога і здобули втрачене щастя.
— Слово життя, яке докоряє нас в гріховних вчинках, направляє нас на правильну дорогу, виправляє наше серце, народжує нас згори, освячує наше земне життя і дарує нам вічне життя з Богом на небесах.
— «Богонатхненна» книга. Бог керував авторами (буквально вони були «керовані Духом» (2 Пет. 1,20-21), так, що вони записали точно те, що Він хотів. Але Бог не диктував слова, але скеровував авторів так, щоб використовуючи їхні індивідуальні особливості, вони безпомилково записували Його об’явлення.
— це лист любові від Бога і попередження про те, що буде якщо не прийняти Його Слова.
Ще можна багато сказати про Біблію. Ця книга достойна того, щоб її ретельно вивчати і прийняти рішення, чи буду я вірити тому, що у ній записане, чи ні. Від цього рішення залежить не лише як ми проживаємо земне життя, але і де ми будемо після смерті.
Бажаю всім нам, людям, дійсно зрозуміти і пізнати правдиве, вічне Боже Слово.
Статтю приготував Віталій Чонка