Урок 5. Чотири правди, які необхідно знати кожному

1. Кожна людина потребує спасіння!

Ти також потребуєш спасіння, бо так говорить Біблія:

„всі бо згрішили, і позбавлені Божої слави” (Рим. 3,23).

„Людське серце найлукавіше над все та не вигойне, хто пізнає його?” (Єр. 17,9).

„ Всі ми були, немов нечисті, немов забруднена одежа – вся наша справедливість. Усі ми пов’яли, мов те листя; гріхи наші нас несуть геть, наче вітер…” (Іс. 64,6 – Хом.).

„Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу, і на Нього Господь поклав гріх усіх нас!” (Іс. 53,6).

„Немає людини праведної на землі, що робила б добро й не грішила…” (Екл. 7,20).

„Коли хто не народиться згори, то не може побачити Божого Царства” (Ів. 3,3).

2. Ніхто не може самостійно спастись!

Це неможливо, бо так говорить Святе Письмо:

„Буває, дорога людині здається простою, та кінець її стежка до смерті” (Пр. 14,12).

„Бо хто всього Закона виконує, а згрішить в одному, той винним у всьому стає. Бо Той, Хто сказав: Не чини перелюбства, також наказав: Не вбивай. А хоч ти перелюбства не чиниш, а вб’єш, то ти переступник Закону” (Як. 2,10-11).

„…жадна людина ділами Закону не буде виправдана!” (Гал. 2,16).

„Промовляє до нього Ісус: Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене” (Ів. 14,6).

„І нема ні в кім іншім спасіння. Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, що ним би спастися ми мали” (Дії 4,12).

3. Ісус Христос є Твоїм спасителем!

Біблія звіщає всім нам прекрасну звістку про спасіння в крові Ісуса Христа:

„Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне”(Ів. 3,16).

„Бо Того, Хто не відав гріха, Він учинив за нас гріхом, щоб стали ми Божою правдою в Нім!” (2 Кор. 5,21).

„Бо й Христос один раз постраждав був за наші гріхи, щоб привести нас до Бога, Праведний за неправедних, хоч умертвлений тілом, але Духом оживлений” (1 Пет. 3,18).

4. Господь Ісус має силу, щоб спасти та зберегти!

„то вміє Господь рятувати побожних від спокуси, а неправедних берегти на день суду для кари” (2 Пет. 2,9).

„Тому може Він завжди й спасати тих, хто через Нього до Бога приходить, бо Він завжди живий, щоб за них заступитись” (Євр. 7,25).

„А Тому, Хто може вас зберегти від упадку, і поставити перед Своєю славою непорочними в радості, Єдиному премудрому Богові, Спасителеві нашому через Ісуса Христа, Господа нашого, слава, могутність, сила та влада перше всього віку, і тепер, і на всі віки! Амінь” (Юд. 1,24-25).

Якщо все саме так і є,

то:

Покайся!

„…коли не покаєтеся, то загинете всі так!” (Лук. 13,3).

Віруй!

„Віруй в Господа Ісуса, і будеш спасенний ти сам та твій дім”

(Дії 16,31).

Визнай йому свої гріхи!

„Один бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус” (2 Тим. 2,5).

Розповідай про нього іншим людям!

„Бо коли ти устами своїми визнаватимеш Ісуса за Господа, і будеш вірувати в своїм серці, що Бог воскресив Його з мертвих, то спасешся, бо серцем віруємо для праведності, а устами сповідуємо для спасіння” (Рим. 10,9-10).

ЗВОРОТНІЙ ЛИСТ

Питання до уроку (1/5)

Питання 1

Яким є натуральний стан людини?

Питання 2

Чи може людина самостійно спастись?

Питання 3

Хто є нашим Спасителем?

Питання 4

Що Бог чинить для тих, кого Він спас в Ісусі Христі?