Урок 2. Чи знаєш ти біблію?

– Ой, перепрошую! Я не хотів підняти таку хмару пилюки. Мені просто цікаво знати, що це там ховається під тою сірою масою.

– Ховається? Що ти кажеш, я ховаюся? Це сумно. Я ж прагну, щоб люди мене читали, я не хочу лежати в поросі. Адже я БІБЛІЯ!

– Біблія? І вона має мати на мене якийсь вплив? Є так багато різних цікавих книг, щоб я ще Біблію читав? Чим вона відрізняється від інших? Хоча вона справляє на мене приємне враження. Солідний друк, красиве оформлення, хороший папір. Головною мірою привертає увагу її об’єм. Хвилинку, почекай лишень, у тобі понад тисяча сторінок?! Хто так багато пише?

– Знаєш, я насправді є цілою бібліотекою. Це вже вказано, між іншим, у моїй назві: БІБЛІЯ. Це грецьке слово, яке насправді означає: „книги”. В мені міститься збір 66 книг, які виникли протягом 1500 років. Їх авторами були, князі і царі, люди освічені, а також прості рибаки та ремісники.

– Хвилинку, постривай но! Поясни мені, як це так, що так багато книг, які виникли протягом такого великого періоду, могли потрапити в одну книгу? Внаслідок цього там мусять бути суперечливі вказівки та погляди!

– Нарешті можемо говорити про мій зміст! Ти запитуєш яким чином ці 66 книг потрапили в один збір? Відповідь дуже проста. Всі ці книги походять від одного автора. Всі вони говорять про стосунки між Богом та людьми. Хто читає Біблію, той довідається ким є Бог. Або інакше: який є Бог. Як Він діє і чого Він очікує від людей. Саме я даю відповідь на питання: для чого живуть люди і яка остаточна ціль їх життя на Землі. А також чому люди на землі такі неспокійні та невпорядковані. Поглянь на мої перші сторінки! Бачиш, тут знаходиться зміст так, як і в усіх інших книгах. З нього зрозуміло, що моя бібліотека має два розділи. Перший називається „Старий Заповіт”, а другий – „Новий Заповіт”. Старий Заповіт розпочинається оповіданням про те, як був створений світ. Всесвіт та людина не виникли випадково. Все це створив Бог і все це описано в Біблії. Бог дав людині важливе завдання. Він звелів їй опікуватися всіма земними створіннями. Але для людини цього було замало. Вона не схотіла виконувати роль Божого заступника. Вона запрагнула бути найголовнішою. Відділилася від Бога, що принесло трагічні наслідки, як для неї, так і для всіх створінь. З захисника середовища людина перетворилася в його руйнівника.

– Ти говориш, що проблеми сьогодення, такі як наприклад, надзвичайне забруднення натурального середовища, є наслідками провини перших людей? Чи дійсно в Біблії щось мовиться про це?

– Звичайно. Читаючи Біблію, ти можеш довідатися де є причини сьогоднішніх людських проблем. Біблія відповідає також на запитання, що сталося з першою людиною. Чому людина є створінням, яке, з однієї сторони може піднестися на вершини шляхетності та самопожертви, а з іншої, здатне до найбільшої підлості та насилля. На щастя Старий Заповіт не зосереджується лише на цьому аналізі, він також звертає увагу на зусилля Бога, який старався відновити контакт з людиною. Він постійно закликав її повернутися до Нього. Він вибрав ізраїльтян, щоб через них передати всьому людству вість про визволення. Про це багато сказано в другій частині Біблії – Новому Заповіті. Бог послав у цей світ Свого Сина, якого ми знаємо як Ісуса Христа. В Ісусі Христі Бог показав, яким повинно бути життя людини. Крім цього Він зробив щось ще більше – в Ісусі Христі Бог вирішив одвічну проблему людської провини! Керуючись любов’ю до людини, Бог подбав про те, щоб відновити зв’язок між людиною та Богом.

– Ну добре, твоє пояснення здається бути таким, що має сенс. Але якщо ті 66 книг писало так багато різних людей, які жили протягом такого великого періоду часу, то як це можливо щоб вони були згідні у своєму навчанні?

– Спочатку ти запитував, чи я можу мати для тебе якесь особливе значення. Мушу сказати що саме так. Саме я є надзвичайною книгою! Не з приводу формату чи хорошого паперу та красивого оформлення, а з приводу свого змісту. Зауваж, кожен, хто читав мене, усвідомив собі, що цей витвір багатьох авторів є монолітним у навчанні, а окремі мої книги взаємно доповнюють одна одну і становлять одну інтегральну цілісність. І не дивлячись на те, що моє походження з далеких часів, я постійно актуальна і зрозуміла.

– Як це можна пояснити?

– Це виникає з того факту, що сам Бог був з цими людьми, що мене писали. То Він подбав про те, щоб люди передавали Його науку з покоління в покоління. Її повинні почути люди всіх часів, люди що проживають в усіх куточках Землі, щоб вони могли повернутися до свого Творця.

– Чи я добре зрозумів? Ти кажеш, що твоє завдання привести людину до Бога?

– Саме так! Є люди, які вважають мене підручником історії. Я, між іншим, розповідаю про різні події, але це ще не все. Є люди, які читають мене з погляду на високі моральні норми, які я постулюю. І дійсно я пропоную хороші принципи для зразкового життя. Але я є чимось більшим, ніж історична хроніка чи збір добрих порад та настанов. З моїх сторінок сам Бог промовляє до людини. Він хоче через мене обдарувати цю людину. Бог через мене хоче привести людей до спільності з Самим Собою. Тепер ти розумієш, чому я називаю трагічним той факт, коли мене покриває все більша верства пороху?

Чи Ви зацікавилися цим діалогом?

Чи хотіли б довідатися щось більше про цю Книгу книг?

Якщо так, то Ви повинні неодмінно почати її читати. Дуже корисно обрати собі певну програму, за допомогою якої Ви будете щоденно читати Біблію. Це допоможе Вам кожного дня відкривати для себе нові мислі, нові правди, яких у Біблії дуже багато. Досліджуючи Біблію, Ви зможеш зрозуміти її мову, завдяки чому ця книга стане Вам у великій пригоді у вирішуванні щоденних життєвих справ.

Розроблені програми вивчення Біблії видають сьогодні майже всі християнські спільноти. Видаються різні брошурки: „Кожен день з Біблією”, „Хліб щоденний”, „Біблійні уроки”. Організуються різні кореспонденційні біблійні курси, які допомагають здобути, поглибити та систематизувати біблійні знання.

Порядкові інформації про Біблію:

  1. Канон Святого Письма

Канон Святого Письма містить у собі 66 книг. Натомість у деяких виданнях Біблії є 73 чи 77 книг. Чому такі розбіжності? Щоб це зрозуміти, треба повернутися до часів Старого Заповіту, тому що різниця саме у складі старозавітних книг.

Серед євреїв існували два різні канони:

(а) єрусалимський канон, який складався 39 книг, що вважалися натхненими книгами;

(б) олександрійський канон (канон євреїв, що проживали у Єгипті), який містив 39 канонічних книг (які мали повноту натхнення), а також 7 книг (Товита, Юдити, 1 Маковеїв, 2 Маковеїв, Мудрості Соломона, Книга Сираха, Варуха). Це так звані деутероканонічні  (повторно натхнені) книги.

Зібрані на Синоді в Ямні біля 100 р. н.е. найвидатніші єврейські вчені постановили, що повноту натхнення має канон святих 39 книг. Власне такий канон прийняли усі протестанти. Натомість католицька церква на Тридентському Соборі (1546 р.) прийняла до канону апокрифічні книг. Так як це не погоджувалося з єврейською постановою, протестанти цього не прийняли.

2. Біблійні переклади

Біблія яка була написана єврейською мовою (Старий Заповіт) а також грецькою і частково арамейською (Новий Заповіт), сьогодні перекладена майже на всі мови, наріччя та діалекти світу.

В українській мові найпопулярнішими є такі переклади:

– Біблія Огієнка (Ог.)

– Біблія Куліша (Кул.)

– Біблія Хоменка (Хом.)

Ще є деякі сучасні переклади, між іншим:

  • Святе Письмо у перекладі Р. Турконяка (Турк.)
  • Біблія перекладу О. Гижі (Гиж.)

Окремі переклади, хоч згідні у всьому за змістом у навчанні, у деяких випадках передають свою думку за допомогою різних слів. Це з тої простої причини, що слова і терміни в оригінальних мовах іноді мають більше ніж одне значення. Тому щоб краще зрозуміти деякі складні біблійні тексти, необхідно користуватися найбільшою кількістю перекладів, а у виняткових випадках звертатися до оригіналів.

3. Перелік стосовних скорочень в позначенні біблійних книг: (за перекладом Огієнка).

Старий Заповіт

  1. Перша книга Мойсеєва: Буття – Бут.
  2. Друга книга Мойсеєва: Вихід – Вих.
  3. Третя книга Мойсеєва: Левит – Лев.
  4. Четверта книга Мойсеєва: Числа – Чис.
  5. П’ята книга Мойсеєва: Повторення Закону Втор.
  6. Книга Ісуса Навина (Книга Єгошуї) – Іс. Н.
  7. Книга Суддів – Суд.
  8. Книга Рут – Рут
  9. Перша книга Самуїлова – 1 Сам.
  10. Друга книга Самуїлова – 2 Сам.
  11. Перша книга царів – 1 Цар.
  12. Друга книга царів – 2 Цар.
  13. Перша книга хроніки – 1 Хр.
  14. Друга книга хроніки – 2 Хр.
  15. Книга Ездри – Езд.
  16. Книга Неемії – Неем.
  17. Книга Естер – Ест.
  18. Книга Йова – Йов.
  19. Книга Псалмів – Пс.
  20. Книга Приповістей Соломонових – Пр.
  21. Книга Екклезіястова (або проповідника) – Екл.
  22. Пісня над піснями – Пісн.
  23. Книга пророка Ісаї – Іс.
  24. Книга пророка Єремії – Єр.
  25. Плач Єремії – Плач.
  26. Книга пророка Єзекіїля – Єз.
  27. Книга пророка Даниїла – Дан.
  28. Книга пророка Осії – Ос.
  29. Книга пророка Йоіла – Йоіл.
  30. Книга пророка Амоса – Ам.
  31. Книга пророка Овдія – Овд.
  32. Книга пророка Йони – Йона
  33. Книга пророка Михея – Мих.
  34. Книга пророка Наума – Наум
  35. Книга пророка Авакума – Ав.
  36. Книга пророка Софонії – Соф.
  37. Книга пророка Огія – Ог.
  38. Книга пророка Захарія – Зах.
  39. Книга пророка Малахії – Мал.

Новий Заповіт

  1. Євангелія від Матвія – Мат.
  2. Євангелія від Марка – Мар.
  3. Євангелія від Луки – Лук.
  4. Євангелія від Івана – Ів.
  5. Дії святих апостолів – Дії
  6. Послання апостола Павла до Римлян – Рим.
  7. Перше послання апостола Павла до Коринтян – 1 Кор.
  8. Друге послання апостола Павла до Коринтян – 2 Кор.
  9. Послання апостола Павла до Галатів – Гал.
  10. Послання апостола Павла до Ефесян – Еф.
  11. Послання апостола Павла до Филип’ян – Фил.
  12. Послання апостола Павла до Колосян – Кол.
  13. Перше послання апостола Павла до Солунян – 1 Сол.
  14. Друге послання апостола Павла до Солунян – 2 Сол.
  15. Перше послання апостола Павла до Тимофія – 1 Тим.
  16. Друге послання апостола Павла до Тимофія – 2 Тим.
  17. Послання апостола Павла до Тита – Тит.
  18. Послання апостола Павла до Филимона – Филим.
  19. Послання до євреїв – Євр.
  20. Соборне послання апостола Якова – Як.
  21. Перше соборне послання апостола Петра – 1 Пет.
  22. Друге соборне послання апостола Петра – 2 Пет.
  23. Перше соборне послання апостола Івана – 1 Ів.
  24. Друге соборне послання апостола Івана – 2 Ів.
  25. Третє соборне послання апостола Івана – 3 Ів.
  26. Соборне послання апостола Юди – Юд.
  27. Об’явлення Івана Богослова – Об.

ЗВОРОТНІЙ ЛИСТ

Питання до уроку (1/2)

Питання 1

Коли Ви вперше взяли у свої руки Святе Письмо? Опишіть коротко обставини.

Питання 2

Чи Ви повністю переконані в тому, що Святе Письмо є дійсно Словом Божим скерованим до людей?

Питання 3

Яким перекладом Святого Письма Ви користуєтесь?

Залишити відповідь

Ще на сайті

Весна… Час проведений з братами та сестрами на природі. Чудовий відпочинок, спілкування на різні теми а також смачний обід. Все це, зі щедрої руки нашого Бога!

Біблійні курси

Категорії

Наші соціальні мережі

Останні коментарі

Максим Нестеренко
Коментар до 2300 Вечеров и утр:
Иван, а я бы уточнил у жены: нужно ли ей пять штук и того и другого. Другой пример неправильного толкования числительных в Библии - это количество животных на ковчеге. Мне многие уважаемые братья доказывали, что Ной взял на ковчег не 7, а 14 чистых животных. Я же настаиваю, что чистых животных было именно 7, а не 7 пар. Четыре самца и три самки. Когда беспарного самца Ной принес в жертву всесожжения осталось три пары. А у этих братьев получается, что седьмая самка осталась без пары. По тексту брат Косовский абсолютно прав: 2300 вечеров и утр - это 1150 суток. Причем брат Косовский указал, что речь идёт о прямой привязке к вечерней и утренней ежедневной жертве, а таких жертв было именно две в день
Слухач
І що там написано в описанні до альбому -"Lorem ipsum dolor sit amet..."???
Ігор
Дуже хороша стаття. Об'єктивно, широко охоплено. Думаю, що Господь мене на неї повів. Сильно і правильно.
Оля Качалина
Подписываюсь под каждым словом. Слава Богу, очень грамотно и верно. Да Благословит Бог Вас , автор!
Иван
Коментар до 2300 Вечеров и утр:
Я представляю себе удивление вашей жены, которая послала вас купить 5 арбузов и дынь, а в итоге получила: .... О, чудо математики! О, горе мыслители!

Теми